Owocowe ciasto galaretkowe - bez dodatku cukru, banalnie proste!

Owocowe ciasto galaretkowe - bez dodatku cukru, banalnie proste!


Ciasto galaretka


Owocowe ciasto galaretkowe

Ciasto bez dodatku cukru


Dawno nie było nowych przepisów, ale gotuję cały czas. :) Jednym z takich eksperymentów jest to ciasto. Banalne, ekspresowe, bez pieczenia.

Smacznego dnia!


SKŁADNIKI:

  • opakowanie biszkoptów (nie zużywa się do końca) - polecam takie 3-składnikowe, bez zbędnych dodatków i konserwantów
  • 800 g owoców jagodowych, mogą być mrożone (u mnie to mieszanka truskawek, malin oraz borówek, było ok 250g malin, 100g borówek i ok 350g mrożonego puree z truskawek - ale mogą być np. same maliny)
  • 2 łyżki żelatyny
  • przezroczysta galaretka (używam takiej bez cukru)
  • ze 2 garście świeżych, sezonowych owoców (u mnie czarne maliny, ale mogą być Twoje ulubione)
  • 2-3 kostki gorzkiej czekolady, dość drobno posiekanych

PRZEPIS:

Tortownicę wyłóż biszkoptami. Żelatynę zalej wodą (tak, żeby woda tylko przykryła proszek) i odstaw na ok. 10 min. W tym czasie zblenduj 800 owoców.

Żelatynę zawsze rozpuszczam w metalowym kubku, a następnie umieszczam ją na pokrywce odwróconej górą do dołu, na garnku wypełnionym gotującą się wodą (woda nie może dotykać odwróconej pokrywki). Gaz zostawiam słabiutki. Ten sposób zapewnia mi łatwe i bezproblemowe rozpuszczenie żelatyny, bez jej przegrzewania.

Do rozpuszczonej żelatyny dodaj kilka łyżek zblendowanych owoców i dopiero taką mieszankę dodaj do pozostałych zblendowanych owoców. Tak przygotowaną masę wylej na biszkopty i odstaw do lodówki lub zamrażalnika (jeśli chcesz, żeby żelatyna szybciej się ścięła).

Następnie przygotuj według opakowania galaretkę (ja przy tym zawsze odejmuję ok 100 ml wody) i gdy zacznie już tężeć, to na stężałe już w lodówce ciasto, wyłóż wybrane, świeże owoce, posyp całość posiekaną gorzką czekol
adą i zalej przezroczystą galaretką. Możesz też dodać posiekane orzechy i białą czekoladę. Odstaw ciasto do stężenia. Ja na koniec ozdobiłam je jadalnymi kwiatami.


Galaretkowe ciasto malinowe

Szybkie ciasto bez pieczenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © CZYSTY SMAK , Blogger