Tropikalny koktajl twarogowy

Koktajl z twarogu o smaku tropikalnych owoców 

Koktajl o smaku owoców tropikalnych

Smoothie a koktajl... ktoś to jeszcze rozróżnia? 🙆


Mam wrażenie, że obecnie wymiennie używa się słów "smoothie" i "koktajl", a tymczasem te napoje bardzo się od siebie różnią!

Smoothie to zmiksowane owoce + sok owocowy/woda/orzechy... zaś koktajl zawsze zawiera w sobie nabiał!

Ten koktajl zawiera nawet wyjątkowo dużo nabiału, bo oprócz mleka, ma też twaróg. To jednak sprawia, że jest naprawdę sycący (mnie wystarcza za kolację! dla mężczyzny jest to trochę za mało). Twaróg jest tu głównym nośnikiem tłuszczu, dzięki temu przyswoimy też witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (poza tym sam twaróg jest źródłem witamin i minerałów)

Ten koktajl nie jest bardzo słodki (ma lekko cierpki posmak kiwi), ale dzięki temu orzeźwia! Świetnie sprawdzi się podczas upalnego lata. Jeśli będzie dla Ciebie za mało słodki (cierpkość kiwi równoważy przede wszystkim banan i wiórki kokosowe), możesz dodać płynnej słodyczy np. w postaci miodu.

Smacznego dnia!

Koktajl twarogowy z owocami

ilość: 2-3 porcje
potrzebujesz: blendera (obojętnie, czy kielichowy, czy najzwyklejszy ręczny)


SKŁADNIKI:

  • 200ml mleka*
  • 100g twarogu**
  • 1 pomarańcz
  • 2 banany
  • 1 kiwi
  • 3 łyżki wiórków kokosowych
*jeśli używam mleka krowiego, to tylko pełnotłustego (3,2% lub "wiejskie" 3.9%), ale Ty możesz użyć 2% lub nawet 1% (choć osobiście uważam, że tłuszcz jest najlepszym nośnikiem smaku)
**także używam tylko tłustego, ale Ty możesz użyć swojego ulubionego: półtłustego lub chudego


PRZEPIS:

Banana i kiwi obierz ze skórek i pokrój na mniejsze kawałki. Z pomarańczy wyciśnij sok.

Jeśli posiadasz blender kielichowy: po prostu umieść w nim wszystkie składniki i zmiksuj na gładką masę.

Jeśli posiadasz blender ręczny: najpierw zblenduj delikatnie twaróg z mlekiem (będzie się łatwiej blendował i nie spali nam się urządzenie - blendowanie samego twarogu może być niebezpieczne, należy uważać, czy twaróg nie blokuje nam nożyków i oczyszczać tę przestrzeń w blenderze).

Następnie zblenduj oddzielnie banany i dodaj do masy mlecznej. Kiwi również zblenduj osobno i dodaj do pozostałej mieszanki.

Dodaj do powstałej mlecznej mieszanki sok z pomarańczy oraz wiórki kokosowe. Jeszcze raz wszystko zblenduj na jednolitą gładką masę.

Dodatkowe wskazówki:
  • Jeśli koktajl będzie dla Ciebie za mało słodki (cierpkość kiwi równoważy przede wszystkim banan i wiórki kokosowe), możesz dodać płynnej słodyczy np. w postaci miodu

Orientacyjny koszt całości: ok. 5-6 zł


Sycący koktajl, który gasi pragnienie

Koktajl z banana, kiwi i pomarańczy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © CZYSTY SMAK , Blogger